Site Feedback

Jaké problémy můžou mít studenti, když potřebují jít k doktorovi? (V Anglii!)

Každý den potřebují studenti jít k doktorovi, ale mnoho lidí nemůže. Proč? Protože je těžký se objednat protože vždy mají plno. Kdyby ti bylo špatně ve čtvrtek v poledne a zavolal bys k lékaři, sekretářka by řekla, že nemají volno a musíš to zkusit zítra ráno. Ale kdybys nezavolal dost brzo, zase tě nevezmou. To je velký problém pro hodně studentů, kteří opravdu jenom chtějí prostě jít k doktorovi. A když se někdo zvládne objednat, normálně je to příliš pozdě a už je zase zdravý.

Zdá se, že každá ordinace má jiný/odlišný systém, jak si domluvit schůzku. V jedné můžeš zavolat v pondělí a domluvit si schůzku na pátek, ale kdybys zavolal v pátek, nemůžeš si domluvit schůzku na pondělí. Zatímco v druhé musíš zavolat mezi osmou a devátou hodinou v den, kdy chceš schůzku. To je moc nepraktické, zejména pro studenty. Studenti mají každý den několik volných hodin a zkouší se objednat na tu dobu. Když pracuješ celý den, je to samozřejmé, že si musíš vzít volno z práce. Další problém je, že skoro vždycky jdeš k jinému doktorovi. To je neužitečné, kdybys měl pokračující problém, protože musíš pokaždé znovu vysvětlit, jaký problém to je. Jestli bys chtěl čekat a objednat se ke stejnému doktorovi, nevíš, jak dlouho to bude trvat!

Maria je studentka historie: „ V týdnu mám 12 hodin, to znamená, že mám 23 volných hodin, kdy můžu jít k doktorovi, ale nějak je to nemožné. Zkusím volat časně ráno před 9 hodinou a říkají mi, že můžu přijít ve 13 hodin – kdy mám jedinou hodinu dne. Ale alternativu mi nemůžou nabídnout, musím zavolat zase zítra. Je moc frustrující“. Sekretářka v ordinaci, Elena, má nějaké teorie, proč ten problém existuje: „každý týden je nejmíň 24 lidí, kteří nepřijdou a taky neodvolají schůzku. To je pro nás velký problém; čekáme, protože mají třeba zpoždění, nebo dáme přednost někomu jinému, kdo už tam čeká. Za druhé, lidé přijdou, i když nejsou opravdu nemocní. Pro hodně věcí (jako rýma nebo ekzém) můžeš jít do lékárny. Lékárníci můžou taky předepsat lék na lehčí nemoc.“ Ale je to těžké pro pacienta předem vědět, jestli je ztráta času jít k lékárníkovi, když musí potom stejně k doktorovi.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

  Jaké problémy můžou mít studenti, když potřebují jít k doktorovi? (V Anglii!)

  Každý den potřebují studenti jít k doktorovi, ale mnoho lidí nemůže. Proč? Je těžké se objednat, protože vždy mají plno. Kdyby ti bylo špatně ve čtvrtek poledne a zavolal bys k lékaři, sekretářka by řekla, že nemají volno a musíš to zkusit zítra ráno. Ale kdybys nezavolal dost brzo, zase tě nevezmou. To je velký problém pro hodně studentů, kteří opravdu jenom chtějí prostě jít k doktorovi. A když se někdo zvládne objednat, normálně je to příliš pozdě a už je zase zdravý.

  Zdá se, že každá ordinace má jiný/odlišný systém, jak si domluvit schůzku. V jedné můžeš zavolat v pondělí a domluvit si schůzku na pátek, ale kdybys zavolal v pátek, nemůžeš si domluvit schůzku na pondělí. Zatímco v druhé musíš zavolat mezi osmou a devátou hodinou v den, kdy chceš schůzku. To je moc nepraktické, zejména pro studenty. Studenti mají každý den několik volných hodin a zkouší se objednat na tu dobu. Když pracuješ celý den, je to samozřejmé, že si musíš vzít volno z práce. Další problém je, že skoro vždycky jdeš k jinému doktorovi. Kdybys měl dlouhodobý problém, je to nepraktické, protože musíš pokaždé znovu vysvětlit, jaký problém to je. Jestli bys chtěl čekat a objednat se ke stejnému doktorovi, nevíš, jak dlouho to bude trvat!

  Maria je studentka historie: „ V týdnu mám 12 hodin, to znamená, že mám 23 volných hodin, kdy můžu jít k doktorovi, ale nějak je to nemožné. Zkusím volat časně ráno před 9 hodinou a říkají mi, že můžu přijít ve 13 hodin – kdy mám jedinou hodinu dne. Ale alternativu mi nemůžou nabídnout, musím zavolat zase zítra. Je moc frustrující“. Sekretářka v ordinaci, Elena, má nějaké teorie, proč ten problém existuje: „každý týden je nejméně 24 lidí, kteří nepřijdou a taky neodvolají schůzku. To je pro nás velký problém; čekáme, protože mají třeba zpoždění, nebo dáme přednost někomu jinému, kdo už tam čeká. Za druhé, lidé přijdou, i když nejsou opravdu nemocní. Pro hodně věcí (jako rýma nebo ekzém) můžeš jít do lékárny. Lékárníci můžou taky předepsat lék na lehčí nemoc.“ Ale to je pro pacienta těžké předem vědět, jestli by to byla ztráta času jít k lékárníkovi, když potom stejně musí k doktorovi.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More