Site Feedback

Apie mano apylinkę

Šią savaitę aš buvau labai užimta. Neturėjau laiko rašyti iki dabar! Galiu rašyti kol kepantis pyragas yra krosnyje.

Viduje Madrido, aš gyvenu Valleke. Vallekas reiškia "Ko Slėnis" lietuviškai, man atrodo labai juokingas. Bet vardas turi įdomią pradžią: Prieš 1950 metų, Vallekas buvo didelis ir senovinis kaimas, nebuvo Madrido apylinkė.
Seniai, per Rekonkistos epochą, čia tik buvo slėnis su olomis ir upėlis. Krikščioniai ispanai norėjo išmesti maurus iš Ispanijos, bet mauras Kas slėpė slėnio olose ir tapo vagimi. Po laiko, daug maurų ten atėjo, ir Kas buvo vagių grupės valdovas. Jie užpuldavo keleivius, kurie keliaudavo į Madridą šalia upėlio. Nieko nežinome apie savo pabaigą, bet Kas ir savo vagys buvo labai garsūs ir baisūs.

Tai tik - miesto legenda, bet tikriausiai šiuo metu daug maurų gyvena Valleke... ir nesmagiai, taip pat yra daug vagių.

Share:

 

1 comment

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

   

  Apie mano apylinkę

  Šią savaitę aš buvau labai užimta (/užsiėmusi). Neturėjau laiko rašyti iki dabar! Galiu rašyti, kol kepantis pyragas yra krosnyje (/orkaitėje).

  Viduje Madrido, aAš gyvenu Valleke (/Valleko rajone), Madride. Vallekas reiškia "Ko Slėnis" lietuviškai, man atrodo labai juokingas. Bet vardas turi įdomią pradžią kilmę/istoriją: Prieš 1950 metų, Vallekas buvo didelis ir senovinis kaimas, nebuvo Madrido apylinkė.
  Seniai, per Rekonkistos epochą, čia tik buvo slėnis su olomis ir upėelis. Krikščioniaiys ispanai norėjo išmesti (/išvyti/išgyvendinti) maurus iš Ispanijos, bet mauras Kas slėpėsi slėnio olose ir tapo vagimi. Po kurio laiko (/Praėjus kiek laiko), daug maurų ten atėjo, ir Kas buvo vagių grupės valdovas. Jie užpuldavo keleivius, kurie keliaudavo į Madridą, šalia upėelio. Nieko nežinome apie savo pabaigą (?), bet Kas ir savo jo vagys buvo labai garsūs ir baisūs.

  Tai - tik - miesto legenda, bet tikriausiai šiuo metu daug maurų gyvena Valleke... ir nesmagiaiu, nes taip pat yra daug vagių.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Lithuanian

  Show More