Site Feedback

Kiškiai ir varlės

Kiškių šeima kitų gyvulių visada persekiojama, nebežino kur vykti.Jei kiškiai pamatytų artinantį padarą, jie greitai toli skuodžia.
Vieną dieną jie žiūrėjo šuoliuojančią laukinių žirgų bandą, ir kiškiai skubėjo į artimą ežerą panikoje. Jie norėjo skęsti giliame ežere, tam atrodė geresnis negu visada gyventi išsigandę.
Tačiau kai kiškiai tik atvyko prie ežero, varlių tuzinas, kurios nudegė saulėje krašte, daug išsigando dėl (nuo?) kiškių ir sparčiai šokinėjo į vandenį.
Nustebę kiškiai staigiai sustojo. Po apgalvojimo akimirkos, seniausias kiškis sakė:
- Tikrai mūsų situacija nėra taip blogai!

Pamoka: Visada yra kažkas, kuris gyvena blogesnis už tave.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

   

  Kiškiai ir varlės

  Kiškiųšeima, kitų gyvulių visada persekiojama, nebežino, kur vykti. Jei kiškiai pamatytųo besiartinantį padarą, jie greitai toli skuodžia.
  Vieną dieną jie stebėjo/pastebėjo (stebėjo=observed; pastebėjo=noticed) žiūrėjo šuoliuojančią laukinių žirgų bandą, ir išsigandę kiškiai (tarinys JIE jau yra, antro nebereikia) nuskubėjo iki netoliese esančio ežero į artimą ežerą panikoje. Jie norėjo nuskęsti/nusiskandinti giliame ežere, tai  tam atrodė geriau, geresnis negu visada gyventi baimėje išsigandę.
  Tačiau kai tik kiškiai tik atvyko prie ežero, tuzinas varlių tuzinas, kurios ??nudegė?? (ką tuo norėjai pasakyti? Galbūt kaitinosi saulėje?) saulėje ??krašte??, labai daug išsigando dėl (nuo?) kiškių ir sparčiai sušoko šokinėjo į vandenį.
  Nustebę kiškiai staiga staigiai sustojo. Akimirką pagalvojęs/pamąstęs Po apgalvojimo akimirkos, seniausias/vyriausias kiškis tarė sakė:
  - Tikrai Mūsų situacija tikrai nėra tokia bloga taip blogai!

  Pamoka: Visada yra kas nors kažkas, kas kuris gyvena blogiau/prasčiau blogesnis už tave.

  Įdomus tekstas! Dar nebuvau girdėjęs apie kiškius, kurie išdrįstų nusiskandinti :-)

  Beje, Lietuvių kalboje turim keletą sinonimų: kiškis, zuikis, triušis. Visi reiškia beveik tą patį.

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Lithuanian

  Show More