Site Feedback

Můj život v Praze

Jako český rčení říká, „kolik řečí umiš,tolik jsi člověkem“.Protože jsem student učení česky v Pekingu univerzitě zahraničních studií, jsem vždycky snil o životě v Praze.
V létě 2010 jsem byl v Šanghaje Expo, k návštěvě Česká republika Pavilon a Pavilon hlavního města Prahy.Tato návštěva se mi více žádoucí pro život v Praze.Naštěstí jsem dorazil v Praze dne 29. listopadu 2010, jako student výměny s mými spolužáky.
Vzpomněl jsem si na první den jsme dorazili do Prahy.To bylo pod sněhem. Když jsem viděl červenými střechami ve sněhu, jsem se cítil jako ve světě pohádek mého dětství sen.Jedna učitelka Univerzity Karlovy řekla, to byl první sníh roku 2010, jsme si přivezli z daleké Číny.Čína má také řekl, sněžení v zimě znamená sklizeň.Ve skutečnosti, můj život je velmi plný a šťastný během těchto měsíců v Praze.
Máme kurzy v Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.Protože jsme přišli pozdě, nemáme příliš mnoho kurzů.Učitelé a spolužáci zde jsou velmi hodné.Nicméně, učební prostředí zde se liší od Číny.Zdá se, že věnovat více pozornosti komunikaci v Praze.Učím se česky v zemi, kde jsou plné rodilých mluvčích, myslím, že jsem rychle pokročila.
Svém volném čase jsem navštívil Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a tak dále. Když jsem viděl, že socha na Karlově mostě, který byl jednou se stěhoval do Šanghaje Expo, měl jsem úžasný pocit. Když jsem stál před orloj na Staroměstském náměstí, poprvé jsem cítil, že čas je věčný.Koupil jsem si nějaké pěkné pohledy a poslal je moje rodina a přátelé, chtěl bych se podělit krásy Prahy s nimi.
Žijeme v Hvězdě. Bydleli jsme v dvoulůžkovém pokoji.Můj pokoj je vždy vybrán velmi čistý sám.Každé patro má dvě kuchyně a koupelny. Je to velmi pohodlné.Mí sousedé jsou z různých zemí, a jsme si spolu velmi harmonicky. Naproti mému pokoji bydlí pár z Ukrajiny. Oni mě pozvali, abych se připojil k jejich karnevalu na Vánoce. Je to tak zajímavé.
České jídlo je docela příznačné. Mám rád knedlíky se zelím, smažený sýr a guláš.Poskytnuté jídlo v menze Univerzity Karlovy nejsou drahé, ale chutné. Mám rád vaření, a tak často koupím zeleniny a masa, a pak vařím čínských jídel v kuchyni.Moje spolubydlící má rád jídlo, které jsem se vařit, vždycky mi pomohl umýt nádobí.
Dopravní systém v Praze je vyvinutý. Obvykle jsme tramvají, autobusem, metrem.Zjistil jsem, že stanice metra v Praze jsou navrženy velmi umělecké, že mi smysl pendlovat v budoucnosti.Lidé v Praze rád čtení. V metrem, autobusem, vidím spoustu lidí čtení.Také jsem koupil jednoduchý české příběh knihy.
Prostředí pro nákup v Praze je dobré.Často jsem jít na nějaké velké supermarkety na nákup jídla, jako je Tesco.Když se slevou sezony přijde, jdu na nějakých obchodních center, jako je Palladium, koupím nějaké stylové oblečení a obuv.
Samozřejmě, život v Praze je více než nahoře.Těším se na další vzrušující život v příštích měsících v Praze.

Share:

 

0 comments

  Please enter between 0 and 2000 characters.

   

  Corrections

   

  Můj život v Praze

  Jako české rčení říká, „kolik řečí umiš,tolikrát jsi člověkem“.Protože jsem student českého jazyka v Pekingu na univerzitě zahraničních studií, vždycky jsem snil o životě v Praze. (jiný slovosled)
  V létě 2010 jsem byl v Šanghaji na Expo, na návštěvě v pavilonu České republiky Pavilon a Pavilonu hlavního města Prahy.Tato návštěva se mi byla pro mě více než žádoucí pro život v Praze.Naštěstí jsem dorazil do Prahy dne 29. listopadu 2010, jako student výměny s mými spolužáky.
  Vzpomněl jsem / Vzpomínám  si na první den, když jsme dorazili do Prahy.Ta byla pod sněhem. Když jsem viděl červené střechy ve sněhu, cítil jsem se jako ve světě pohádek mého dětství sen.Jedna učitelka Univerzity Karlovy nám řekla, že to byl první sníh roku 2010, co jsme si přivezli z daleké Číny. Řekl jsem, že Čína má také  sněžení v zimě a to znamená sklizeň.Ve skutečnosti, můj život je velmi naplněn a šťastný během těchto měsíců v Praze.
  Máme kurzy na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.Protože jsme přišli/přijeli pozdě, nemáme příliš mnoho kurzů.Učitelé a spolužáci zde jsou velmi hodní. Nicméně, učební prostředí zde se liší od Číny.Zdá se, že je nutné věnovat více pozornosti komunikaci v Praze.Učím se česky v zemi, která je plná rodilých mluvčích, myslím, že jsem rychle pokročila.
  Svém volném čase jsem navštívil Pražský hrad, Karlův most, Staroměstské náměstí a tak dále. Když jsem uviděl, že sochu na Karlově mostě, která byla jednou přestěhována do Šanghaje na Expo, měl jsem úžasný pocit. Když jsem stál před orlojem na Staroměstském náměstí, poprvé jsem cítil, že čas je věčný.Koupil jsem si nějaké pěkné pohledy a poslal je své rodině a přátelům, chtěl bych se s nimi podělit o krásy Prahy  .
  Žijeme ve Hvězdě / na koleji Hvězda. Bydleli jsem v dvoulůžkovém pokoji.Můj pokoj je vždy vybrán velmi čistý, uklízím si sám.Každé patro má dvě kuchyně a koupelny. Je to velmi pohodlné.Mí sousedé jsou z různých zemí, a jsme si vycházíme spolu velmi harmonicky. Naproti mému pokoji bydlí pár z Ukrajiny. Oni mě pozvali, abych se připojil k jejich karnevalu na Vánoce. Bylo  to tak zajímavé.
  České jídlo je docela příznačné dobré. Mám rád knedlíky se zelím, smažený sýr a guláš.Poskytované jídlo v menze Univerzity Karlovy není drahé, ale chutné. Mám rád vaření, a tak často kupuji zeleninu a maso, a pak vařím čínská jídla v kuchyni.Můj spolubydlící má rád jídlo, které jsem se uvařit, vždycky mi pomohl umýt nádobí.
  Dopravní systém v Praze je vyvinutý. Obvykle jedeme tramvají, autobusem, metrem.Zjistil jsem, že stanice metra v Praze jsou navrženy velmi umělecky, že mají smysl pendlovat v budoucnosti.Lidé v Praze rádi čtou. V metru, autobusem, vidím spoustu lidí číst.Také jsem si koupil jednoduchou českou příběh v knihu.
  Prostředí pro nakupování v Praze je dobré.Často chodím do  nějakého velkého supermarketu na nákup jídla /potravin jako je Tesco.Když se slevou sezony přijde sezóna slev, jdu do nějakých obchodních center, jako je Palladium, koupím si nějaké stylové oblečení a obuv.
  Samozřejmě, život v Praze je více než nahoře dobrý.Těším se na další vzrušující život v příštích měsících v Praze.

  Moc pěkné!

  Write a correction

  Please enter between 25 and 8000 characters.

   

  More notebook entries written in Czech

  Show More