Site Feedback

Resolved questions
Вимова звуку "Ч"

Як правильно вимовляти звук "Ч"?
Я розумію так:
- де твердий голосний звук після "Ч" (наприклад: чи, читати, червоний, качан, чотири) - треба вимовляти як польський "CZ" (різко "ТШ")
- а де вже м'який звук - там вимовляю "Чь" (наприклад: очі, чітко, обличчя) - подібний до російського "Ч" чи польського "ć"
А як мовити у кінці слову (ніч, піч, силач, калач): якщо це слово чоловічого роду - "ч" глухий звук, або жіночого роду - "ч" дзвінкий?
Бачив фільми та телевізійні програми українською, але закономірності поки не вловив - одні й теж варіанти різні люди вимовляють по різному.
Чому тоді пишемо чі-чи, ча-чя, чю-чу...?
Якого варіанту триматися?

Вибачте за помилки.
Дуже вдячний за допомогу

For learning: Ukrainian
Base language: Ukrainian
Category: Language

Share:

0 comments

  Please enter between 2 and 2000 characters.

   

  Answers

  Sort by:

  Best Answer - Chosen by the Asker
  Так, різні люди вимовляють ч по різному ще й в залежності від регіону. На сході і півдні України звук ч в словах такого типу, як чи, читати, качан, чотири може пом"якшуватися під впливом російської мови. На заході, звідки я родом, в таких словах ч вимовляється завжди твердо, і це співпадає з вимовою літературною. В кінці слова ч треба теж вимовляти твердо! В словах обличчя, очі, калачі і тому подібних звук ч - пом"якшений, це літературна норма. Звичайно, краще дотримуватися літературної вимови! Щиро бажаю Вам успіхів у вивченні української мови!
  Звук [Ч ]в українській мові відрізняється від російського варіанту тим, що він твердий, а не м'який. І тільки перед буквами (голосними) і,ю,я він буває напівпом'якшеним. Взагалі, українська мова відрізняється від інших мов тим, що "як чуємо так і пишемо" ;)))))))))))))

  Submit your answer


  Please enter between 2 and 2000 characters.

  If you copy this answer from another italki answer page, please state the URL of where you got your answer from.