Site Feedback

Resolved questions
چرا مردم در ايران به عقايد هم احترام نمي گذارند؟

من متوجه شده ام كه ايراني ها البته نه همه به عقايد هم احترام نمي گذارند.
به هم مي گويند چرا كليمي يا مسيحي هستي؟
پليس گشت ارشاد زنان و دختران بد حجاب را دستگير مي كند.
شايد زن يا دختري كه دستگير شده است اعتقادي به حجاب ندارد!
بهايي ها از تحصيل محروم مي شوند و يا زنداني مي شوند.
زماني يك كشور در قرون جديد ترقي مي كند و توسعه مي يابد كه مردم آن كشور ياد بگيرند به عقايد هم احترام بگذارند!
به كشورهايي مثل آمريكا يا كانادا بنگريد.
مردم اين كشورها به عقايد هم احترام مي گذارند و منافع يكديگر را پايمال نمي كنند! به همين دليل به كشورهاي مترقي در عصر مدرن تبديل شدند.

For learning: Persian (Farsi)
Base language: Persian (Farsi)
Category: Culture

Share:

2 comments

  Please enter between 2 and 2000 characters.

   

  Answers

  Sort by:

  Best Answer - Chosen by Voting
  ببینید نکته ی اول اینکه هر کشوری قوانین خاص خودش رو داره که از عقاید، آداب و رسو و فرهنگ اکثریتاونها
  ناشی می شه.
  نکته ی دوم اینکه احترام گذاشتن به عقاید هم تا وقتی معنا پیدا می کنه که شما حق کس دیگه رو پایمال نکنی مثلا ممکنه من اعتقاد داشته باشم که اگر صبح به صبح به پای کسی لگد بزنم اون روز من بسیار خوب خواهد بود دلیل نمی شه که همه به عقیده ی من احترام بگذارن و صبح به صبح پاشون رو در اختیار من بذارن که به اون لگد بزنم. یا مثلا شاید اعتقاد من این باشه که مال همه ی مردم متعلق به منه و بخوام بدون اجازه هرچی خواستم رو از هرجا بردارم؛ پس اجترام به عقیده تا جایی درسته که شما نخواهی ار عقیده ی خودت بر علیه دیگران استفاده کنی.
  و اما کشورهای مترقی که شما می گید هم حق بقیه رو پایمال می کنن. مثلا چرا در کشور فرانسه برای کسانی که حجاب دارند درس خواندن ممنوع هست؟ و یا آیا حمله به ویتنام حق کشور ویتنام بود؟ و آیا بمب های اتمی که روی سر مردم ژاپن ریخته شده نشان از احترام به عقیده ی کشور آمریکاست؟
  قوانین برای حقظ جامعه لازم است و نمی گذارد که هر کس هرجور که دوست داشت با بقیه رفتار کند. بعضی از کارها به کل جامعه ضرر می زند.
  اگر خواستید بیشتر توضیح بدم بگید خوشحال می شم کمکتون کنم.

  khanom polina shoma midonid keh inja mahale yadgiri zaban hast, vali shoma poresh haei matrah mikonid keh neshan mideh shoma donbale chize digari hastid . hes mikonam shoma darid beh sho ore chand adam sadegh keh baraye shoma javab minvisan tohin mikonid. in kare shoma zesht o na pasand hast va man az dostanam khahesh mikonam beh porsesh haye shoma javab nadan.shoma donbale chi hasti khanom aziz? kash kami sedaghat ham irania yad migereftid. kash hamash badi haye irania ra nemidid. kash mitonestid befahmid in melat ba hameh moshkelati keh darand ama rohi bolan daran keh shoma az darke an aajez hastid

  شما از کشور روسیه آمدید کشوری که چند وقت پیش 3 دختر را به خاطر بی احترامی به کلیسا به زندان محکوم کرد بنابر این نباید بعضی از اعتقادات ما برای شما عجیب باشد.در ایران مردم در حریم خصوصی خود آزاد هستند ولی زمانی که در جامعه حاضر می شوند باید عرف جامعه را رعایت کنند.
  ما معتقدیم که بعضی آزادی های فردی برای جامعه خطرناکند.مثلا در اروپا آزادی های جنسی وجود دارد و نتیجه آن تبدیل شدن زنان به یک کالای جنسی (خصوصا شرق اروپا) ونابودی خانواده واز همه بدتر کاهش نرخ رشد جمعیت است با این حساب روزی خواهد رسید که از نژاد غربی هیچکس باقی نخواهد ماند وتمام کشور های اروپایی توسط مهاجرین سایر قاره ها اشغال خواهد شد.(روندی که از همین حالا شروع شده) و در پایان فراموش نکنید در بسیاری از کشور های غربی مثل فرانسه زنان دارای حجاب دارای محدودیت های زیادی هستند مثلا از حق تحصیل محرومند بنابر این این موضوع مختص کشور های "غیر مترقی و غیر مدرن" نیست

     OOPT 

  من اگه مي تونستم به شما ليسانس جامعه شناسي مي دادم!!!
  شما خيلي خوب جامعه ايراني رو شناختين
  احسنت
  اگه مردم كشورم به عقايد هم احترام مي ذاشتن الآن ايران بهشت جهان بود

  Submit your answer


  Please enter between 2 and 2000 characters.

  If you copy this answer from another italki answer page, please state the URL of where you got your answer from.