Recherche parmi différents professeurs en Anglais…
Gül
Svenska Sånger Hejsan, jag lär mig svenska och jag vill förbättra mitt uttal. Jag tittar på några tv-program och lyssnar på musik. Jag gillade några sånger av "Säkert!". Hennes låtar är långsamma och så dom är lätta att förstå. Kan du rekommendera mig några andra liknande sångare som kan hjälpa mig? Tack på förhand.

Corrections · 2

0
tack så mycket för sånger och din rättelse Viktor!
0
Hej! Jag är inte så expert på svensk musik men jag gillar Lillasyster (t.ex. "Jag är här nu", "Så jävla bra", "Nu har jag fått nog", "Kräkas") Umm.. Björn skifs - håll mitt hjärta Denna är också fin: http://www.youtube.com/watch?v=_9Dh_azZqyQ Annars finns det ett jättebra svenskt band som heter Movits! (dock så är det svårt att förstå vad han säger!) http://www.youtube.com/watch?v=LnaeImQ0TSg Förresten så var det du skrev perfekt förutom "hennes låtar är långsamma och dom är lätta att förstå"* :)

Vous souhaitez progresser plus vite ?

Rejoignez cette communauté d'apprentissage et essayez les exercices gratuits !

Ne manquez pas cette occasion d'apprendre une langue depuis chez vous. Découvrez notre sélection de professeurs de langues expérimentés et inscrivez-vous dès maintenant à votre premier cours !

Commencez à apprendre aujourd'hui