Zdravím vás, dobrý den. Mé jméno je David Hrubý a mimo jiné jsem studentem filosofie. Také jsem aktivním studentem japonského jazyka a snažím se zlepšovat své jazykové schopnosti. Ve svém volném čase rád cestuji po Evropě a Japonsku. Mimo jiné sleduji anime (moje oblíbené je Hunter X hunter a Naruto). Mám mnoho zvířat jako například dvě kočky.
Hello, hi. My name is David Hrubý and I am a philosophy student. I am also an active student of Japanese language and I am trying to improve my language skills. In my free time I like to travel around Europe and Japan. Among other things, I watch anime (my favorites are Hunter X hunter and Naruto). I have many animals such as two cats.
Jak možná víte, gramatika českého jazyka není jednoduchá, ale to vůbec nevadí. Snažím se studentům dávat co možná nejvíce možností mluvit, psát eseje a dělat při lekcích to, co student požaduje. V mých lekcích nemůže chybět humor. S legrací a vtipem jde život lépe snést. Nebojte se ničeho, vše spolu zvládneme.
As you may know, the grammar of the Czech language is not simple, but that's okay. I try to give students as many opportunities as possible to speak, write essays and do what the student asks for during the lessons. My lessons cannot lack humour. With fun and wit, life is more bearable. Don't be afraid of anything, we can do anything together.
教材
テキスト文書
PDF ファイル
動画ファイル
クイズ
チェコ語 レッスン
体験レッスン
レッスン完了回数0
USD 5.00+
Czech language for beginners/ Český jazyk pro začátečníky
A1学習目的レッスン完了回数0
USD 16.00+
レッスンパッケージは10%Off
Czech language for intermediate students/ Český jazyk pro pokročilé studenty