Karen
Write about breakfast: Dnes chcí mluvit o snídani. Snídaně je pro mě dobré téma, protože je to jedno z mých oblíbených jídel! Když jsem byla dítě, měl jsem každý den cereálie s mlékem. Někdy jsem nakrájela banán a to měla na cereálie, nebo nějaké borůvky. Vždy měla jsem ráda cereálie, protože se rychle připravují a jedí. Také líbilo se mi to, protože to bylo sladké a bylo v něm hodně cukru! Při svátcích, připravovala moje matka snidani z vařených vajec ve smetanové omáčce na topinku. Když jsme šli kempovat, měli jsme palačinky, vejce a někdy i slaninu - miluji slaninu! Když jsem byla teenager, přestala jsem vůbec snídat, protože jsem nikdy neměla dost času. Na vysoké škole jsem si obvykle dala jen kávu na snídani a možná i topinku. Když jsem měla vlaštni děti, vrátila jsem se ke studeným cereáliím každé ráno nebo někdy jím nějakou ovesnou kaši s hnědým cukrem. Ale v posledních několika letech, jsem vubec přestala jíst cereálie, protože nemám ráda tolik cukru. Teď připravuji na snídani stir-fry zelí, cibuli, červenou papriku, česnek a další zeleninu. Někdy mám k tomu smažené vejce nebo fazole a rýži. Obvykle mám na tom nějakou zakysanou smetanu nebo sýr. To je teď můj oblíbený typ snídaně!
Feb 13, 2021 6:52 PM
Corrections · 5
Write about breakfast: Dnes chci mluvit o snídani. Snídaně je pro mě dobré téma, protože je to jedno z mých oblíbených jídel! Když jsem byla dítě, měla jsem každý den cereálie s mlékem. Někdy jsem nakrájela banán a dala ho na cereálie, nebo nějaké borůvky. Vždy jsem měla ráda cereálie, protože se rychle připravují a jí. Také se mi líbilo, že byly sladké a bylo v nich hodně cukru! O svátcích připravovala moje matka snídani z vařených vajec ve smetanové omáčce na topinku. Když jsme šli kempovat, měli jsme palačinky, vejce a někdy i slaninu - miluji slaninu! Když jsem byla teenager, přestala jsem úplně snídat, protože jsem nikdy neměla dost času. Na vysoké škole jsem si na snídani obvykle dala jen kávu a možná i topinku. Když jsem měla vlastní děti, vrátila jsem se ke studeným cereáliím každé ráno, nebo někdy jím nějakou ovesnou kaši s hnědým cukrem. Ale v posledních několika letech, jsem úplně přestala jíst cereálie, protože nemám ráda tolik cukru. Teď připravuji na snídani stir-fry (smažené, nebo restované?) zelí, cibuli, červenou papriku, česnek a další zeleninu. Někdy mám k tomu smažené vejce, nebo fazole a rýži. Obvykle mám na tom nějakou zakysanou smetanu, nebo sýr. To je teď můj oblíbený typ snídaně!
Hi Karen! Good job 🙂
February 14, 2021
Write about breakfast: Dnes chci mluvit o snídani. Snídaně je pro mě dobré téma, protože je to jedno z mých oblíbených jídel! Když jsem byla dítě, měla jsem každý den cereálie s mlékem. Někdy jsem nakrájela banán a přidala je do cereálií, nebo nějaké borůvky. Vždy jsem (second position, mark of past tense) měla ráda cereálie, protože se rychle připravují a jedí (not normal in Czech language but grammatically correct). Také se mi to(second position reflexive SE, third posotion short pronoun indirect object, fourth position short pronoun direct object)líbilo, protože to bylo sladké a bylo tam hodně cukru! O svátcích, moje maminka připravovala snídani z vařených vajec ve smetanové omáčce na topince. Když jsme šli kempovat, měli jsme palačinky, vejce a někdy i slaninu - miluji slaninu! Když jsem byla puberťačka, přestala jsem snídat úplně, protože jsem nikdy neměla dost času. Na vysoké škole jsem si obvykle dala jen kávu na snídani a možná i topinku. Odkdy mám vlastní děti, vrátila jsem se ke studeným cereáliím, ale někdy jím ovesnou kaši s hnědým cukrem. V posledních několika letech, jsem přestala jíst cereálie úplně, protože nemám ráda tolik cukru. Teď připravuji na snídani opečené zelí, cibuli, červenou papriku, česnek a další zeleninu. Někdy mám k tomu smažené vejce nebo fazoli a rýži. Obvykle na to dám trochu zakysané smetany nebo sýr. To je teď můj oblíbený typ snídaně!
March 1, 2021
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!