Sophia
Dneska jsem šla do obchodu koupit potraviny pro štrúdl. Koupila jsem mandlové mléko, jablka, těsto, cukr, višeň, skořicí a muškátový oříšek. Doma jsem už měla dýně. Nejdřív, udělala jsem náplň. Tam jsou kousky jablk a dýni, višeň a cukr, který jsem smíchala se skořicí a muškátovým oříškem. Zatem do každé vrstvy těsta dala jsem náplň. A potom jsem to dala do trouby. Štrúdl se pékl třicet minut. Když už byl připravený, tak nahoru jsem dala mandlové mléko místo vejče. Dneska jsem upěkla úžasně dobrý štrúdl!
Oct 17, 2020 3:17 PM
Corrections · 7
Dnes jsem šla do obchodu koupit potraviny na štrúdl. Koupila jsem mandlové mléko, jablka, těsto, cukr, višně, skořici a muškátové oříšky. Doma jsem už měla dýně. Nejdřív, udělala jsem náplň. Ta obsahuje kousky jablek, dýni, višně a cukr, který jsem smíchala se skořicí a muškátovými oříšky. Poté jsem do každé vrstvy těsta dala náplň a vložila jsem to do trouby. Štrúdl se pekl třicet minut.Když už byl připravený, potřeba jsem ho mandlovým mlékem místo vejce. Dnes jsem upekla úžasně dobrý štrúdl!
Důvody oprav a vysvětlení :) Dneska není spisovné - DNES Určitě množné čísla u těch ingrediencí. Akorát u té dýně bych váhal, jestli nestačí jen jedna, protože bývají velké. Vlastně i potom později je zmíněna už jen jedna, ale nechám to tak. Každopádně o štrúdlu s dýní slyším poprvé :D Netuším vůbec, co je slovo zatem Každopádně bych to napsal takhle, aby to tolik netahalo tolik za uši: Dnes mě přemohla/přepadla velká chuť na štrúdl. Jelikož doma, kromě dýně, nebylo nic, z čeho bych ho mohla připravit, tak jít nakoupit byla nutnost. Koupila jsem mandlové mléko, jablka, listové těsto, višně, cukr, skořici a pár muškátových oříšků. Hned po příchodu domů jsem začala s přípravou. První na řadě je náplň. Višně jsem zbavila pecek, dýni vybrala a jablka oloupala, následovně vše nakrájela, smíchala, dochutila cukrem a skořicí a nakonec přidala nadrcené muškátové oříšky. Listové těsto jsem rozválela válečkem, poté jej potřela připravenou směsí a vše do sebe zavinula a vložila do předehřáté trouby na třicet minut péct. Po uplynutí doby jsem štrúdl vytáhla a místo vajec na potření jsem použila mandlové mléko. Když vychladl, hned jsem se na něj vrhla a můžu říct, že se mi velice povedl. Je to trochu asi už vyšší level, ale takhle je to vše plynulejší a příjemnější na poslech. Zavinula znamená zabalila/zatočila. Štrúdlu se totiž jinak říká závin. Vím, že se tam často objevuje slovo “jsem”, ale bohužel, pokud to popisuješ ze své osoby, že si něco dělala a neříkáš například, jak je postup receptu, tak se tomu nevyhneš. Doufám, že jsem pomohl.
October 18, 2020
šla jsem dnes do obchodu a koupila jsem potřeby na štrudl. Koupila jsem mandlové mléko, jablka, těsto, cukr, višeň, skořicí a muškátový oříšek. Doma jsem už měla dýně. Nejdříve jsem udělala náplň. V té jsou kousky jablk a dýně,višeň a cukr, které jsem smíchala se skořicí a muškátovým oříškem. Do každé vrstvy těsta jsem dala take náplň. A potom jsem to dala do trouby. Štrúdl se pékl třicet minut. Když už byl hotový, tak nahoru jsem dala mandlové mléko místo vejce.Dnes jsem upěkla úžasně dobrý štrúdl!
October 18, 2020
Dneska jsem šla do obchodu koupit potraviny pro štrúdl. Koupila jsem mandlové mléko, jablka, těsto, cukr, višně, skořici a muškátový oříšek. Doma jsem už měla dýně. Nejdřív jsem udělala náplň. Jsou v ní kousky jablek a dýní, višně a cukr, který jsem smíchala se skořicí a muškátovým oříškem. Pak jsem do každé vrstvy těsta dala náplň. A potom jsem to dala do trouby. Štrúdl se pekl třicet minut. Když už byl připravený, (tak) nahoru jsem dala mandlové mléko místo vejce. Dneska jsem upekla úžasně dobrý štrúdl!
Višeň nebo višně - předpokládám, že višní bylo ve štrúdlu víc. Proto jsem to slovo dala do množného čísla. Když už byl připravený, (tak) nahoru jsem dala mandlové mléko místo vejce. - "Tak" pro spojování vět je hovorové. Štrúdl byl určitě dobrý!
October 17, 2020
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!
Sophia
Language Skills
Czech, English, Russian, Spanish
Learning Language
Czech, English, Spanish