Check out our updated Community
kuu3
How much is your launch @USD?

Hello, everyone, what do you eat today for your launch ?

What kind of food do you eat?

I am interested in the lifestyle of each country.

How much is your today's launch @USD ?

If you do not eat out , please tell me how much is the material cost of your launch.

 

 

Dec 9, 2014 2:54 PM
Comments · 6

Sometimes I eat my breakfast at night and don't need lunch at all. Usually I buy the material and make it at home. The material cost is around 0.6USD per meal for my vegan diet, rice and 2 kinds of vegitable.

December 10, 2014

I ate two pieces of bread with ham and drank a glass of mineral water. It costs around 0.3 USD :-)

December 10, 2014

Usually it's canteen on second floor in building where i am working. cost 2-2.5 USD. usually soup, salad and any drink or (rice with fish, pasta with goulash, buckwheat with chicken), salad and any drink. Sometime pizza, cookies, tea or coffe.

December 10, 2014

Tuna fish sandwich, a frozen burrito and a glass of water at home. Estimated cost: US$2.

December 10, 2014

Today I ate a microwavable meal for lunch.  I ate at home.  I believe it cost around $2.50 at WalMart.  I try to eat much healthier, but sometimes if I am in a hurry, I do eat junk food like I did today.

December 10, 2014
Show More
kuu3
Language Skills
Chinese (Mandarin), English, German, Japanese, Russian
Learning Language
Chinese (Mandarin), English, German, Russian