Tatiana
Community Tutor
Ben tatil yaptım zamandı, kuaföre gittim. Saç kesimi istedim. Kaynanam ile gittim ve çok iye bit alaydı. Berber dostça bir adamdı ve bana çok soru sordu. O saçımı kesti zamandı bir azar konuştu. Umarım bir gün oraya döneceğim.
Jan 29, 2022 6:30 PM
Corrections · 2
Ben tatildeyken, kuaföre gittim. Saçımı kestirmek istedim. Kaynanam ile gittim. Berber sıcakkanlı bir adamdı ve bana çok soru sordu. O saçımı keserken daha az konuştu. Umarım bir gün oraya döneceğim.
I think there happened a mistake writing "çok iye bit alaydı". Literally "dostça" is correct but in this case we use "sıcakkanlı", if you remember ;) Comperative is always done with "daha". I understand your intention of saying "when he was cutting my hair" (saçımı kestiği zaman), but here you meant "while he was cutting my hair". Aferin Tatiana! Tebrikler 👏 Diğer yazılarını bekliyorum 😃
Jan 29, 2022 7:08 PM
Tatildeyken kuaföre gittim. Saç kesimi istedim (saçlarımı kestirmek istedim). Kaynanam (kayınvalidem) ile gittim, çok iyi bir olaydı (???). Kuaför (berber erkeklere hizmet eden, saç-sakal tıraşı yapan ustalar için kullanılır) dostça (arkadaş canlısı, sıcakkanlı) bir adamdı ve bana birçok soru sordu. O saçımı keserken biraz konuştuk. Umarım bir gün oraya döneceğim.
Gayet güzel, elinize sağlık. Yazmaya devam edin. Kolay gelsin. Selamlar.
Feb 2, 2022 5:25 AM
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!