ozkan
İngilizce Öğrenenler arkadaslar iki sorum var 1. eger ingilizcede kendinizi yeterli hissediyorsaniz, yani ingilizcenize guveniyorsaniz bu sizin kac yilinizi aldi? ne kadar yil calistiktan sonra boyle hissettiniz? 2. ingilizceye yeni baslayanlar, ikinci soru size, dil yeteneklerinize guvenmek icin kac yil calismaniz gerektigini hissediyorsunuz? tesekkurler
Sep 27, 2008 7:26 PM
Answers · 3
bana yardem edermi sin? i like ur aim
September 27, 2008
Ya bu arada pardon :) Sen ingilizce öğretmeniymişsin :) Ama nerden bileyim ben sadece ingilizceye yeni başlayan biri olduğunu düşünmüştüm x] Kusura bakma yazdıklarım salakça gelebilir x] hoşça kal :)
September 27, 2008
Ben iki gruba da girmiyorum :D Ama ingilizceye yeni başlamadım :) Şunu söyleyebilirim, İngilizceyi gerçekten hızlı ve iyi bir şekilde öğrenmek istiyorsan yurt dışına çıkmalısın.Yapılan bir araştırmaya göre yurt dışında ingilizceyi Türkiye'de öğrendiğinden 18 kat daha hızlı öğreniyormuşsun.Dehşet bir rakam di mi :) Ama Türkiye'de öğrenmeye devam dersen, gerçekten öğrenmek için, İngilizce'ye tam mânâsıyla kendini vermelisin ;) bence en az 4 yıl. Ama kastettiğim tam anlamıyla herşeyiyle bilmek.İnsanlarla anlaşmak için 5-6 ayda da öğrenirsin :) En genel anlamda da yani hem uzun hem kısa vadede öğrenmek için bolca konuş, yazış, dinle ve EZBERLE :) şimdiden başarılar :)
September 27, 2008
Still haven’t found your answers?
Write down your questions and let the native speakers help you!