Quang Lệ Hồng
The pay for register a class in italki I saw the left of information of each teacher will have the cost we have to pay, but this cost is only for 30' or it uses for 30' per day in a month?
27 de abr de 2016 04:42
Respostas · 3
2
The price for each teacher is for one hour. You and the teacher will speak to each other using skype.
27 de abril de 2016
1
To add to Andi's answer, you pay for each lesson. The price listed is generally for 1 hour, but some teachers will have the option of taking 30 minute or 45 minute lesson, which are, of course, cheaper than the 1 hour lessons that any given teacher may offer.
27 de abril de 2016
Ainda não encontrou suas respostas?
Escreva suas perguntas e deixe os falantes nativos ajudá-lo!