Giulio Scremin
Co Polska myśli o Włoszech? Witam wszystkich! Mam na imię Giulio i jestem Włochem. Piszę pracę na temat podobieństw między Polską a Włochami. Odkryłem, że jest ich wiele, przykładowo: oba kraje śpiewają o sobie w hymnach narodowych. Chciałbym znać opinię Polaków na ten temat lub, ogólnie, opinie Polaków o Włoszech. Bardzo też chciałbym, by ktoś poprawił moje błędy. Z góry bardzo dziękuję :)
٥ فبراير ٢٠١٧ ١١:٢١
الإجابات · 7
Korekta: Witam wszystkich! Mam na imię Giulio i jestem Włochem. Piszę pracę na temat podobieństw między Polską a Włochami. Odkryłem, że jest ich wiele, przykładowo: oba kraje śpiewają o sobie w hymnach narodowych. Chciałbym znać opinię Polaków na ten temat. Bardzo też chciałbym, by ktoś poprawił moje błędy. Z góry bardzo dziękuję :) Zmieniłam "nazywam się" na "mam na imię", ponieważ przedstawiłeś się "Gulio" - założyłam, że to imię. "Nazywam się" jest używanie, gdy podaje się zarówno imię jak i nazwisko. Jest takie wyrażenie "punkty styczne", ale to raczej jest używane w matematyce, stąd zastąpiłam "podobieństwami". "Odkryłem, że jest ich wiele," = ich odnosi się właśnie do "podobieństw", o których wspomniałeś w zdanu poprzednim "Chciałbym znać opinię Polaków na ten temat." = można to jeszcze napisać tak: "Chciałbym znać opinię osoby z Polski na ten temat."
٦ فبراير ٢٠١٧
Podobieństwem między naszymi krajami jest z całą pewnością katolicyzm, choć wydaje mi się, że we Włoszech jest on nieco inny. W Polsce katolicyzm jest wg. mnie bardziej surowy, piętnujący niż w krajach latynoskich, ale mogę się mylić. Zapytałam w mojej rodzinie z czym kojarzą im się Włochy Odpowiedź mojej mamy: z piękną pogodą, z dobrą kuchnią, z papieżem. Myślę, że to bardzo ciepły rodzinny naród, głośny, hałaśliwy, temperamentny. Zarówno ja, jak i moja mama miałyśmy podobny stereotypowy obraz przed oczami- duży stół pełen jedzenia a przy nim duża Włoska rodzina, w której wszyscy się kłócą, sprzeczają, krzyczą na siebie, ale kochają się i wspierają nawzajem. Podobne skojarzenia miała moja babcia. Mój narzeczony powiedział, że Włochy kojarzą mu się z piękną pogodą, makaronem i mafią. Ja dołożyłabym jeszcze do tego włoską operę i architekturę, które podziwiam. I oczywiście Leonarda do Vinci! Myślę, że większość Polaków wie też kim był Benito Mussolini Giuseppe Garibaldi. Kolejną rzeczą o której nie sposób nie wspomnieć jest to, że Włosi tak jak inni latynosi uchodzą wśród Polek za podrywaczy, pewnych siebie, uśmiechniętych, prawiących wiele komplementów, uroczych i urzekających mężczyzn. Włoszki natomiast, uważane są za pewne siebie, temperamentne kobiety, twardo stąpające po ziemi, dbające o dom. Kobiety, które za rodziną skoczą w ogień. To na razie wszystko co mi przychodzi do głowy :) Pozdrawiam serdecznie :)
٢٥ فبراير ٢٠١٧
To bardzo ciekawy temat i długo się nad nim zastanawiałam. Jeżeli chodzi o to co Polacy myślą o Włochach to należałoby to podzielić na kwestie stereotypowe i kwestie mające związek z podróżami do Włoch, ze znajomością Włoskiej kultury Gdy Polacy słyszą hasło "Włochy" pierwsza rzecz, która przychodzi im do głowy to włoskie jedzenie, które w Polsce uwielbiamy. Żadna inna kuchnia nie zrobiła w Polsce takiej kariery jak kuchnia Włoska. Spaghetti Bolognese albo Carbonara na obiad w przeciętnym Polskim domu nikogo nie dziwi. O pizzy nawet nie wspominam bo to oczywiste:) Kolejną rzeczą która Polakowi przychodzi do głowy na hasło "Włochy" jest według mnie mafia. Za sprawą filmu "Ojciec Chrzestny' który jest w Polsce bardzo popularny w Polsce utrwalił się stereotyp Włoskiego mafiosa- bezwzględnego i brutalnego w interesach, ale jednak "z zasadami", kochającego i szanującego rodzinę ponad wszystko. I tu nasuwa się kolejna rzecz która w Polsce mocno kojarzy się z Włochami- rodzina. Uważamy, że we Włoszech rodzina to świętość(wydaje mi się, że mamy w tej kwestii dużo racji). Widzimy Włocha jako przywiązanego do własnej rodziny do tego stopnia, że na drugim planie stawia nawet miłość do kobiety. Stąd też wywodzi się stereotyp Włocha-maminsynka- dorosłego mężczyzny, dla którego matka jest ważniejsza niż partnerka, który słucha się matki we wszystkim i nigdy jej nie opuszcza, a jak już opuszcza to kontaktuje się z nią codziennie( nie wiem ile on ma wspólnego z rzeczywistością bo jesteś jedynym Włochem jakiego znam i jestem bardzo ciekawa co możesz powiedzieć na ten temat). W Polsce "Romeo i Julia" jest lekturą szkolną i myślę, że ma to swój udział w kształtowaniu naszego podejścia do miłości. W Polsce miłość jest zazwyczaj ważniejsza niż rodzina. Potrafimy np. odciąć się od rodziny gdy nie akceptuje naszego wybranka. Jestem bardzo ciekawa jak naprawdę jest we Włoszech w kwestii relacji rodzina-miłość(partner/partnerka).
٢٥ فبراير ٢٠١٧
Cześć! Powinieneś również przyjrzeć się postaci królowej Bona Sofrza, pochodziła ona z Włoch i była królową Polski w XVI wieku. W języku polskim, dzięki królowej Bonie, występuje "włoszczyzna". Włoszczyzna są to warzywa(marchewka, seler, pietruszka) , które prawdopodobnie królowa Bona sprowadziła do Polski z Włoch. Opinia Polaków o Włochach jest raczej pozytywna, ze względu na kuchnie, zabytki. Jest również trochę żartobliwe i może zostać odebrane jako pogardliwe określenie "makaroniarze". Mam nadzieje, że coś pomogłem, jak coś mi się przypomni to dopiszę :) Pozdrawiam
١٠ فبراير ٢٠١٧
Zgadzam się z Burczymuchą, ale tak naprawdę nie ma tu czego poprawiać. Opinia Polaków o Włochach, a proszę bardzo: 1. Pizza to niemal polskie danie narodowe - nawet przed bigosem i pierogami. 2. Notorycznie rozgotowujemy makaron. Tak mam porównanie do włoskiego - jest twardszy i jakby "al dente". 3. Zarówno we Włoszech jak i w Polsce dominuje katolicyzm. 4. Uwielbiamy wycieczki do Włoch... Moje marzenie to Sycylia i Passo dello Stelvio. 5. Miliony FIAT-ów na polskich ulicach mówią same za siebie. Sam posiadam dwa takie samochody i sobie chwalę. 6. W moim regionie podczas wesela czyta się Panu Młodemu list od klubu wiecznych kawalerów z Włoch. Można zrywać boki.
٧ فبراير ٢٠١٧
لم تجد إجاباتك بعد؟
اكتب اسألتك ودع الناطقين الأصليين باللغات يساعدونك!
Giulio Scremin
المهارات اللغوية
البوسنية, الكرواتية, الإنجليزية, الإيطالية, البولندية, الروسية, الصربية, الإسبانية
لغة التعلّم
البوسنية, الكرواتية, البولندية, الروسية, الصربية