Мария
wyjechać i wyprowadzić się Jaka różnica między wyjechać i wyprowadzić się? Ona wyjechała do Niemiec czy ona przeprowadziła się do Niemiec?
15 de nov. de 2015 19:59
Correcciones · 5
Są to czasowniki bliskoznaczne. Ale trzeba pamietać o tych małych różnicach znaczeniowych (jw.).
5 de diciembre de 2015
* wyprowadzić się = zmienić miejsce zamieszkania. inny przykład: wyprowadzić się od rodziców = nie mieszkać już z rodzicami (nie koniecznie za granicę, wystarczy w innym mieszkaniu nawet jeśli przy tej samej ulicy mieszkamy). * wyjechać= Z tego słowa nie wynika jednoznacznie czy ktoś wyjechał na zawsze czy na parę miesiący. Wyjechać można do senatorium, na wakacje, za granicę.
3 de diciembre de 2015
Wyjechać można też na długo, ale nie oznacza to, że ktoś się wyprowadził. Jeżeli stwierdzamy, że ktoś się przeprowadził, to znaczy, że zmienił miejsce pobytu (zmienił mieszkanie). Jeśli stwierdzamy, że ktoś wyjechał, to opuścił miejsce pobytu, wybrał się w podróż np. do Niemiec. Często te słowa są używane w tym samym kontekście. Jeśli ktoś z Polski wyjechał do Niemiec, to raczej nie wróci, chyba że po rzeczy, żeby się przeprowadzić.
18 de noviembre de 2015
Słowa "wyjechać" też używa się w znaczeniu "wyprowadzić się", więc przykłady "Ona wyjechała do Niemiec" i "Ona przeprowadziła się do Niemiec" są często jednoznaczne. Czasownik "wyjechać" może też oznaczać nieco krótszy okres. Co do zdecydowanie krótszego, tymczasowego wyjazdu, można powiedzieć "pojechać": "Ona pojechała do Niemiec"
16 de noviembre de 2015
Zależy od kontekstu wypowiedzi. Wyjechać można na chwilę, a wyprowadzić się albo na dłużej albo na stałe.
15 de noviembre de 2015
¿Quieres avanzar más rápido?
¡Únete a esta comunidad de aprendizaje y prueba ejercicios gratuitos!