尋找教師
小班課
社群
登入
註冊
打開APP
[已刪除]
The exact cost of a lesson I got that the trial lessons cost 35 nis I want to ask if one lesson cost that or the whole lessons
2019年11月4日 20:26
2
0
解答 · 2
0
Thanks
2019年11月4日
0
0
0
Hi حلا فائد ابداح :) Usually a trial lesson has a "special" price to attract students, and the whole lesson (1 hour) should cost more than double but it's really up to the teacher and its deals/packages. Hope it helps
2019年11月4日
0
0
還沒找到你要的答案嗎?
寫下你的問題,讓母語者來幫助你!
即刻提問
你也許會喜歡的文章
Why Learning a Second Language Pays Off (Even During Hard Times)
作者:
11 讚 · 6 留言
Describing Your Job Role and Responsibilities in English
作者:
15 讚 · 3 留言
Phone and Video Call English: Sounding Confident Remotely
作者:
42 讚 · 11 留言
更多文章
下載 italki App
與世界各地的母語人士互動。