Лідія
Książka Kato Lomb "Jak ja uczę się języków" Dzisiaj preczytałam księżkę "Jak ja uczę się języków. Notatki znawca 16 języków", napisanu Węgierską tłumaczką Kato Lomb. Ona rozmawiała na 16 językach, wśród nich był i polski. Ona opowiada jak zaczynała uczyć nowy język. Napierw ona kupowała slownik, czytała go i analizuwała, na przykład, jak różnią się rzeczowniki i czasowniki ·(czytać + czytanie) Potem kupowała książkę z literatury pięknej dla czytannia, i jak ona pisze "pierwszy miesiąc nie rozumiem nic, drugi - zaczynam rozumieś, a trzeci - zaczynam otrymować zadowolenię". Przy tym zaczynała pracować z podręcznikom. A już potem słuchała radia. (To były 1940-1950 roki) Napolega że same czytanie, kiedy domyślamy się o znaczenie słów albo gramatykię, najlepiej stymuluje pamięć. Pisze pro swoje życie i robotę tłumacza. Ta książka nie jest podręcznikom, i nie daje porad "jak wyuczyć język za trzy tygodni", ale daje mnóstwo wielmy ciekawych historij. Uważam się że ta książka moge dać natchnienie każdemu, kto ucze się obcego języka.
2011年4月3日 20:18
修改 · 2

Książka Kato Lomb "Jak ja uczę się języków"

Dzisiaj preczytałam książkę "Jak ja uczę się języków. Notatki znawca 16 języków", napisanu Węgierską tłumaczką Kato Lomb. Ona rozmawiała na 16 językach, wśród nich był i polski.
Ona opowiada jak zaczynała uczyć nowy język. Napierw ona kupowała slownik, czytała go i analizuwała, na przykład, jak różnią się rzeczowniki i czasowniki ·(czytać + czytanie)
Potem kupowała książkę z literatury pięknej dla czytannia, i jak ona pisze "pierwszy miesiąc nie rozumiem nic, drugi - zaczynam rozumieś, a trzeci - zaczynam otrymować zadowolenię". Przy tym zaczynała pracować z podręcznikom. A już potem słuchała radia. (To były 1940-1950 roki) Napolega że same czytanie, kiedy domyślamy się o znaczenie słów albo gramatykię, najlepiej stymuluje pamięć.
Pisze pro swoje życie i robotę tłumacza.
Ta książka nie jest podręcznikom, i nie daje porad "jak wyuczyć język za trzy tygodni", ale daje mnóstwo wielmy ciekawych historij.
Uważam się że ta książka moge dać natchnienie każdemu, kto ucze się obcego języka.

2011年4月4日

Książka Kato Lomb "Jak ja uczę się języków"

Dzisiaj preczytałam książkę "Jak ja uczę się języków. Notatki znawcy 16 języków", napisane przez Węgierską tłumaczkę Kato Lomb. Ona rozmawiała w 16 językach, wśród nich był i polski.
Ona opowiada jak zaczynała uczyć się nowego języka. Napierw ona kupowała słownik, czytała go i analizowała, na przykład, czym różnią się rzeczowniki i czasowniki ·(czytać + czytanie)
Potem kupowała książkę z literatury pięknej do czytania, i jak ona pisze "w pierwszym miesiącu nie rozumiem nic, w drugi - zaczynam rozumieć, a w trzecim - zaczynam mieć przyjemność <strike>otrymować zadowolenię</strike>". Przy tym(to znaczy kiedy?niezrozumiałe) zaczynała pracować z podręcznikiem. A już potem słuchała radia. (To były lata 1940-1950) <strike>Napolega </strike>(nie ma takiego słowa)  że same czytanie, kiedy domyślamy się <strike>o</strike> znaczenia słów albo ?gramatyki<strike>ę</strike>, najlepiej stymuluje pamięć.
Pisze<strike> pro swoje życie</strike>  o swoim życiu i <strike>robotę</strike>  pracy tłumacza.
Ta książka nie jest podręcznikiem, i nie daje porad "jak <strike>wyuczyć język za trzy tygodn</strike>i nauczyć się języka przez trzy tygodnie", ale daje mnóstwo <strike>wielmy</strike> bardzo ciekawych historii historij.
Uważam <strike>się</strike> że ta książka może dać natchnienie każdemu, kto uczy się obcego języka.

2011年4月3日
想快些进步吗?
加入这个学习社区,来试试免费的练习吧!