Hins
Community Tutor
Bana göre, çocuklar beraber / (birlikte ?) öğrenmeliler. Hayatta adamlar ve kadınlar aynı otobüslere beniyor, aynı işlere gidiyor, aynı pazardan satın alıyor / alışveriş yapıyor… nereye çocuklukta ayrımalı ve farklı okullarda okuması?
Nov 20, 2021 11:11 PM
Corrections · 9
Bana göre, çocuklar beraber / (birlikte ?) öğrenmeliler. Hayatta adamlar ve kadınlar aynı otobüslere beniyor, aynı işlere gidiyor, aynı pazardan olmasatın alıyor / alışveriş yapıyor… nereye çocuklukta ayrımalı ve farklı okullarda okuması? Benim fikrim ; ergenlik döneminde ayrı olmalılar. Çünkü erkek ve kadının kendini farkedebilme süreci çok farklı. Sosyal hayata adapte olmak, çocuklar için zor olmaz. 10 - 19 yaş arası eğitim farklı okullarda olabilir.
November 25, 2021
Bana göre, çocuklar beraber / (birlikte ?) (ikisi de olur) okumalılar / eğitim almalılar. öğrenme her konuda ve her yerde olabilir, okul eğitimi anlamında okumak kullanılır, İngilizceden farklı. Hayatta erkekler (cinsiyet belirtmek için erkek) ve kadınlar aynı otobüslere biniyor, aynı işlere gidiyor, aynı pazardan alışveriş yapıyor… satın alma nesne ister, neyi satın alıyor? nereye ne diye / neden / çocuklukta ayrılmalı ve farklı okullarda okumalı? Çocuklukta ayrılıp farklı okullarda eğitim almalarının mantığı ne?
Elinize sağlık. Kolay gelsin. Selamlar
November 21, 2021
Invitee
Bana göre, çocuklar birlikte öğrenmeliler. Hayatta; erkekler ve kadınlar aynı otobüslere biniyor, aynı işlere gidiyor, aynı pazardan alışveriş yapıyor. (nereye çocuklukta ayrımalı ve farklı okullarda okuması?)= Peki, *well,* çocuklar neden cinsiyetlerine göre *based on their genders* ayrılmalı ve farklı okullarda okumalı?
I think it's very good overall. But I have added some things to make the meaning more clear. Let me know if you have quesions/doubts about it.
November 21, 2021
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!