Muhammad Fadhiluddin
Futboldan hoşlanırım. Ben çocukken futbol maçı seyretmekten hoşlanırım. Stadyumda asla futbol maçı seyretmem. sadece televizyonda seyretirim. Stadyumda futbol taraftarlarla futbol maçı seyretmek isterim.
Aug 27, 2021 11:51 PM
Corrections · 3
1
Futboldan hoşlanırım. Ben çocukken futbol maçı seyretmekten hoşlanırDım. HİÇ stadyumda futbol maçı seyretmeDİm. Sadece televizyonda seyretTim. Stadyumda futbol taraftarlarIYla futbol maçı seyretmek isterDim / istİYORUm (this one depends on if you wanted as a child or you want right now)
August 28, 2021
1
Futboldan hoşlanırım. Çocukken futbol maçı seyretmekten hoşlanırdım (geçmiş zaman). Şimdiye kadar hiç stadyumda futbol maçı seyretmedim. (geçmiş zaman) sadece televizyonda seyrettim. (geçmiş zaman) Stadyumda futbol taraftarlarıyla birlikte futbol maçı seyretmek isterim. (geniş zaman). 'asla' çok dramatik söz, Türkiye'de çok sık kullanmayız. Ör: O bana ihanet etti, onu asla affetmeyeceğim. Bana yaptığı kötülüğü asla unutmayacağım. Ayrıca "Asla 'asla' deme!" diye bir söz vardır. Basit şeyler için "hiç" kelimesini kullanırız. Amerika'ya hiç gitmedim. Onunla hiç tanışmadım.
Güzel, elinize sağlık. Sorularınız olursa lütfen çekinmeden sorun. Selamlar, kolay gelsin.
August 28, 2021
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!