Eva Kröger
Community Tutor
Çocukluğum bir köyde geçirdiğim için dışarıda oynama şansım vardı. Ablam ve arkadaşımla beraber ormana gidip orada oynuyorduk. Bazen çocuk parkına gittik, bazen evde kaldık. Evde oyuncak bebekle oynamayı seviyordum.
Jul 1, 2021 6:17 PM
Corrections · 3
Çocukluğumu bir (bir isn't necessary) köyde geçirdiğim (geçir- is causative so it takes an direct object which is çocukluğum in this case so it needs to be in accusative case; alternatively: Çocukluğum bir köyde geçtiği için, in this case çocukluğum is the subject which is always in nominative case) için dışarıda oynama şansım vardı. Ablam ve arkadaşımla beraber ormana gidip orada oynuyorduk (because you are talking about habits oynardık is better). Bazen çocuk parkına giderdik, bazen evde kalırdık. Evde oyuncak bebekle oynamayı seviyordum/severdim.
Gayet başarılı. Elinize sağlık, kolay gelsin. Selamlar.
July 1, 2021
Çocukluğumu bir köyde geçirdiğim için dışarıda oynama şansım vardı. Ablam ve arkadaşımla beraber ormana gidip orada oynuyorduk. Bazen çocuk parkına giderdik, bazen evde kalırdık(this tense shows regular situation or habits in the past. Like past tense+present simple tense. Evde oyuncak bebekle oynamayı seviyordum.
Congratulations. I am a Turkish tutor in this platform. If you need more help you can visit my profile.
July 6, 2021
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!