Mariam
-Herkesin kusurları olduğunu kabul edilmeli. -Dürüstlük ve güven gerektirir. -Diğer kişi sizi üzen bir şey yaparsa, onu içinde tutmak yerinde ona doğru üslupla anlatın. -Dinlemek ve diğer kişinin bakış açısını anlamaya çalışmak.
Jan 20, 2022 7:22 PM
Corrections · 3
-Herkesin kusurlarının olduğu kabul edilmeli. fiil edilgen (passive), o zaman özne ne? Ne kabul edilmeli? "Herkesin kusurlarının olduğu" (bu sözcüklerin hepsi birlikte özneyi oluşturuyor). Özne yalın durumda (nominative) olmak zorundadır, durum eki (case suffix) alamaz, yani 'olduğunu' olamaz, 'olduğu' olur. Eğer cümle etken (active) olsaydı nesne olacaktı, o zaman nesne olduğunu belirten durum eki (accusative) alması gerekirdi: Herkes kusurları olduğunu kabul etmeli. -Dürüstlük ve güven gerektirir. -Diğer kişi sizi üzen bir şey yaparsa, onu içinde tutmak yerine ona doğru üslupla anlatın. -Dinlemek ve diğer kişinin bakış açısını anlamaya çalışmak.
Başarılı bir çalışma. Bence başlangıçtan beri ilerleme kaydettiniz. Kolay gelsin, selamlar.
January 22, 2022
-Herkes, kusurlarının olduğunu kabul etmelidir. -Dürüstlük, güven gerektirir. -Birisi sizi üzecek bir şey yaparsa, onu içinizde tutmak yerine, ona uygun üslupla anlatın. -Dinlemek ve diğer kişinin bakış açısını anlamaya çalışmak gerekir.
January 22, 2022
-Herkesin kusurları olduğu kabul edilmeli. -Herkesin kusurları olduğunu kabul etmek gerekir. -Dürüstlük ve güven gerektirir. -Diğer kişi sizi üzen bir şey yaparsa, bunu içinde tutmak yerinde ona uygun/münasip bir üslupla anlatın. -Dinlemek ve diğer kişinin bakış açısını anlamaya çalışmak.
Tebrikler.. 👏🏻
January 20, 2022
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!