Aleksandra
Dlaczego uczycie się języka polskiego? Dlaczego lubicie ten język / nie lubicie tego języka? :)
Jun 8, 2018 6:07 PM
Comments · 5
Kiedyś zacząłem uczyć się polskiego z tego powodu, że pracowałem w pewnej firmie przy dużo Polakach. Wówczas już szybko spodobał mi się język polski, chociaż na początku bardzo trudno mi było. Szczególnie z tych siódmych przypadków stałem się wciąż bezradny. Jednak nie poddałem się, i dzisiaj po prawie sześciu latach uczący się, jestem bardzo zadowolony z tego co trafię. Powodzenia! Język polski jest piękny. 
June 15, 2018
Ja lubię polskiego języka, że jest taki śmieszny. No kiedy się uczysz jego, to już nie śmieszne )) Napewno jest najtrudniejszy język. No myślę że wszystko jest możliwe. Też mi bardzo się podoba ludzi, oni są bardzo dobry i zawsze pomogą mi. Może kiedyś mówię "Dziękuję" nie tak i mam akcent, nie kiedy nie słyszałam w swój adres coś  nie dobrego. 
June 15, 2018

Bardzo lubię języka polskiego: 

siedem przypadków

Czasowników: oglądać oglądałem, czytać czytałem

rodzaj męski rodzaj niski rodzaj żeński

szczególne litery: ą ę ł ó ż ń

Pisownia: przyjść, słyszysz

wymowa

...

June 15, 2018
Jestem polakiem i uwazam moj jezyk za najpiekniejszy, chociaz niestety tylko kilka lat temu zaczalem w nim mowic, a urodzilem sie na Bialorusi. Mam w Polsce kilka dobrych przyjaciol i mam zamiar kiedys tam sie osiedlic, wiec znajomosc jezyka jest dla mnie niezbedna (przepraszam ze nie uzywam znakow, bo na razie nie jestem w domu przy swoim komputerze). Pozdrawiam wszystkich.
September 5, 2018
Świetnie! Dziękuję Wam za odpowiedzi :) Cieszę się, że się nie poddajcie i dalej dzielnie uczycie się polskiego! Jestem dumna z każdego obcokrajowca, który uczy się i mówi po polsku - to naprawdę ogromne wyzwanie! Oby tak dalej, dacie radę! :)
June 18, 2018