Hasan Ali
Derler ki sağlığa en kötü yemek şekerdir. Şeker aşırı enerji içerir, o kadar fazla ki füze yakıtı olarak kullanılabilir! Bir de sıfır vitamin, sıfır lif ve protin içerir. Başka yandan; şekersiz çay içilmesi zordur 🤷🏻‍♂️.
Mar 28, 2022 7:34 PM
Corrections · 2
1
Derler ki sağlığa en zararlı yiyecek şekerdir. Şeker aşırı enerji içerir, o kadar fazla ki füze yakıtı olarak kullanılabilir! Bir de sıfır vitamin, sıfır lif ve protin içerir. Öte yandan, şekersiz çay içilmesi zordur 🤷🏻‍♂️. Yemek mesela fasulye yemeği veya kapuska gibi pişirilen şeyler için kullanılır. Şeker yemek değildir. Bir de sıfır vitamin, sıfır lif ve protin içerir. > Hiç vitamin, lif ve protein içermez. Bu cümle yapısı Türkçeye daha uygun. Diğeri biraz İngilizceden çeviri gibi, öte yandan birçok Türk de böyle konuşuyor. Yoo, şekersiz çay içmek hiç de zor değil, ben yıllardır içiyorum :) Ama aç karnına değil. Deneyin, kısa zamanda alışacaksınız.
Gayet başarılı. Özellikle edilgen yapıyı doğru kullanmanız etkileyici. İmla da çok başarılı. Tebrikler. Kolay gelsin. Selamlar.
March 29, 2022
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!