Tatiana
Community Tutor
Ben tatil yaptım zamandı, kuaföre gittim. Saç kesimi istedim. Kaynanam ile gittim ve çok iye bit alaydı. Berber dostça bir adamdı ve bana çok soru sordu. O saçımı kesti zamandı bir azar konuştu. Umarım bir gün oraya döneceğim.
Jan 29, 2022 6:30 PM
Corrections · 2
Invitee
1
Ben tatildeyken, kuaföre gittim. Saçımı kestirmek istedim. Kaynanam ile gittim. Berber sıcakkanlı bir adamdı ve bana çok soru sordu. O saçımı keserken daha az konuştu. Umarım bir gün oraya döneceğim.
I think there happened a mistake writing "çok iye bit alaydı". Literally "dostça" is correct but in this case we use "sıcakkanlı", if you remember ;) Comperative is always done with "daha". I understand your intention of saying "when he was cutting my hair" (saçımı kestiği zaman), but here you meant "while he was cutting my hair". Aferin Tatiana! Tebrikler 👏 Diğer yazılarını bekliyorum 😃
January 29, 2022
Tatildeyken kuaföre gittim. Saç kesimi istedim (saçlarımı kestirmek istedim). Kaynanam (kayınvalidem) ile gittim, çok iyi bir olaydı (???). Kuaför (berber erkeklere hizmet eden, saç-sakal tıraşı yapan ustalar için kullanılır) dostça (arkadaş canlısı, sıcakkanlı) bir adamdı ve bana birçok soru sordu. O saçımı keserken biraz konuştuk. Umarım bir gün oraya döneceğim.
Gayet güzel, elinize sağlık. Yazmaya devam edin. Kolay gelsin. Selamlar.
February 2, 2022
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!