Giulio Scremin
Co Polska myśli o Włoszech? Witam wszystkich! Mam na imię Giulio i jestem Włochem. Piszę pracę na temat podobieństw między Polską a Włochami. Odkryłem, że jest ich wiele, przykładowo: oba kraje śpiewają o sobie w hymnach narodowych. Chciałbym znać opinię Polaków na ten temat lub, ogólnie, opinie Polaków o Włoszech. Bardzo też chciałbym, by ktoś poprawił moje błędy. Z góry bardzo dziękuję :)
Feb 5, 2017 11:21 AM
Answers · 7
Korekta: Witam wszystkich! Mam na imię Giulio i jestem Włochem. Piszę pracę na temat podobieństw między Polską a Włochami. Odkryłem, że jest ich wiele, przykładowo: oba kraje śpiewają o sobie w hymnach narodowych. Chciałbym znać opinię Polaków na ten temat. Bardzo też chciałbym, by ktoś poprawił moje błędy. Z góry bardzo dziękuję :) Zmieniłam "nazywam się" na "mam na imię", ponieważ przedstawiłeś się "Gulio" - założyłam, że to imię. "Nazywam się" jest używanie, gdy podaje się zarówno imię jak i nazwisko. Jest takie wyrażenie "punkty styczne", ale to raczej jest używane w matematyce, stąd zastąpiłam "podobieństwami". "Odkryłem, że jest ich wiele," = ich odnosi się właśnie do "podobieństw", o których wspomniałeś w zdanu poprzednim "Chciałbym znać opinię Polaków na ten temat." = można to jeszcze napisać tak: "Chciałbym znać opinię osoby z Polski na ten temat."
February 6, 2017
Podobieństwem między naszymi krajami jest z całą pewnością katolicyzm, choć wydaje mi się, że we Włoszech jest on nieco inny. W Polsce katolicyzm jest wg. mnie bardziej surowy, piętnujący niż w krajach latynoskich, ale mogę się mylić. Zapytałam w mojej rodzinie z czym kojarzą im się Włochy Odpowiedź mojej mamy: z piękną pogodą, z dobrą kuchnią, z papieżem. Myślę, że to bardzo ciepły rodzinny naród, głośny, hałaśliwy, temperamentny. Zarówno ja, jak i moja mama miałyśmy podobny stereotypowy obraz przed oczami- duży stół pełen jedzenia a przy nim duża Włoska rodzina, w której wszyscy się kłócą, sprzeczają, krzyczą na siebie, ale kochają się i wspierają nawzajem. Podobne skojarzenia miała moja babcia. Mój narzeczony powiedział, że Włochy kojarzą mu się z piękną pogodą, makaronem i mafią. Ja dołożyłabym jeszcze do tego włoską operę i architekturę, które podziwiam. I oczywiście Leonarda do Vinci! Myślę, że większość Polaków wie też kim był Benito Mussolini Giuseppe Garibaldi. Kolejną rzeczą o której nie sposób nie wspomnieć jest to, że Włosi tak jak inni latynosi uchodzą wśród Polek za podrywaczy, pewnych siebie, uśmiechniętych, prawiących wiele komplementów, uroczych i urzekających mężczyzn. Włoszki natomiast, uważane są za pewne siebie, temperamentne kobiety, twardo stąpające po ziemi, dbające o dom. Kobiety, które za rodziną skoczą w ogień. To na razie wszystko co mi przychodzi do głowy :) Pozdrawiam serdecznie :)
February 25, 2017
To bardzo ciekawy temat i długo się nad nim zastanawiałam. Jeżeli chodzi o to co Polacy myślą o Włochach to należałoby to podzielić na kwestie stereotypowe i kwestie mające związek z podróżami do Włoch, ze znajomością Włoskiej kultury Gdy Polacy słyszą hasło "Włochy" pierwsza rzecz, która przychodzi im do głowy to włoskie jedzenie, które w Polsce uwielbiamy. Żadna inna kuchnia nie zrobiła w Polsce takiej kariery jak kuchnia Włoska. Spaghetti Bolognese albo Carbonara na obiad w przeciętnym Polskim domu nikogo nie dziwi. O pizzy nawet nie wspominam bo to oczywiste:) Kolejną rzeczą która Polakowi przychodzi do głowy na hasło "Włochy" jest według mnie mafia. Za sprawą filmu "Ojciec Chrzestny' który jest w Polsce bardzo popularny w Polsce utrwalił się stereotyp Włoskiego mafiosa- bezwzględnego i brutalnego w interesach, ale jednak "z zasadami", kochającego i szanującego rodzinę ponad wszystko. I tu nasuwa się kolejna rzecz która w Polsce mocno kojarzy się z Włochami- rodzina. Uważamy, że we Włoszech rodzina to świętość(wydaje mi się, że mamy w tej kwestii dużo racji). Widzimy Włocha jako przywiązanego do własnej rodziny do tego stopnia, że na drugim planie stawia nawet miłość do kobiety. Stąd też wywodzi się stereotyp Włocha-maminsynka- dorosłego mężczyzny, dla którego matka jest ważniejsza niż partnerka, który słucha się matki we wszystkim i nigdy jej nie opuszcza, a jak już opuszcza to kontaktuje się z nią codziennie( nie wiem ile on ma wspólnego z rzeczywistością bo jesteś jedynym Włochem jakiego znam i jestem bardzo ciekawa co możesz powiedzieć na ten temat). W Polsce "Romeo i Julia" jest lekturą szkolną i myślę, że ma to swój udział w kształtowaniu naszego podejścia do miłości. W Polsce miłość jest zazwyczaj ważniejsza niż rodzina. Potrafimy np. odciąć się od rodziny gdy nie akceptuje naszego wybranka. Jestem bardzo ciekawa jak naprawdę jest we Włoszech w kwestii relacji rodzina-miłość(partner/partnerka).
February 25, 2017
Cześć! Powinieneś również przyjrzeć się postaci królowej Bona Sofrza, pochodziła ona z Włoch i była królową Polski w XVI wieku. W języku polskim, dzięki królowej Bonie, występuje "włoszczyzna". Włoszczyzna są to warzywa(marchewka, seler, pietruszka) , które prawdopodobnie królowa Bona sprowadziła do Polski z Włoch. Opinia Polaków o Włochach jest raczej pozytywna, ze względu na kuchnie, zabytki. Jest również trochę żartobliwe i może zostać odebrane jako pogardliwe określenie "makaroniarze". Mam nadzieje, że coś pomogłem, jak coś mi się przypomni to dopiszę :) Pozdrawiam
February 10, 2017
Zgadzam się z Burczymuchą, ale tak naprawdę nie ma tu czego poprawiać. Opinia Polaków o Włochach, a proszę bardzo: 1. Pizza to niemal polskie danie narodowe - nawet przed bigosem i pierogami. 2. Notorycznie rozgotowujemy makaron. Tak mam porównanie do włoskiego - jest twardszy i jakby "al dente". 3. Zarówno we Włoszech jak i w Polsce dominuje katolicyzm. 4. Uwielbiamy wycieczki do Włoch... Moje marzenie to Sycylia i Passo dello Stelvio. 5. Miliony FIAT-ów na polskich ulicach mówią same za siebie. Sam posiadam dwa takie samochody i sobie chwalę. 6. W moim regionie podczas wesela czyta się Panu Młodemu list od klubu wiecznych kawalerów z Włoch. Można zrywać boki.
February 7, 2017
Still haven’t found your answers?
Write down your questions and let the native speakers help you!