Maria Duka
Arkadaşlar Bu odasında içerinde dört insan oturuyor. Bu kim? Bu Ayşe, Leyla, Serkan ve Dağhan. İlk katta Ayşe'le Leyla beraber yaşıyor. Apartmanlarının üzerinde Serkan'le Dağhan yaşıyor. Hepsi aynı üniversitede tıp okuyor. Doktor olmak istiyor. Üç gün sonra bir sınavları var bu yüzden şimdi hepsi odalarında oturuyor ve öğreniyor. Ayşe bir kanepede. Onun yanında beyaz kedisi var. Kedi Ayşe öğrenmesi sever çünkü öğrenerken bir kanepede sakince oturuyor ve bilgisayarı veya kitapları kulanıyor. Kedi bilgisayarın uğultu sesi sever. Kanepenin sağında küçük bir dolap var ve dolabın üstünde bir saat var. Dört kitap rafda ama iki kitap yerde. Yerdeki en önemli kitaplar. Leyla yerde oturuyor çünkü ona göre bir halı okumak için en konforlu yer. Dersken çok not alıyor. Okumadan önce sütlü ve şekerli bir kahve içiyor. Serkan Ayşe gibi kanepede oturuyor ama Serkan çok öğrenmeyi asla sevmez. Şimdi onun için arkadaşının kayak yapması izlemek sınav için öğrenmekten daha ilgi. Dağhan Leyla gibi her zaman derste not yapıyor. Hem kağıda hem de bilgisayara yazıyor. Çalışarken koltukta ve masada oturuyor. Dağhan ve Leyla sık sık birbirine eposta gönderiyor. Daha konuşamam çünkü onlara rahatsız ediyorum ;)
Oct 25, 2020 2:26 PM
Corrections · 3
Arkadaşlar Bu odanın içerisinde (içinde) dört insan (kişi) oturuyor. Onlar kim mi? Onlar; Ayşe, Leyla, Serkan ve Dağhan. İlk katta, Ayşe'yle (ile) Leyla beraber yaşıyorlar. Onların üst katında, Serkan'la Dağhan yaşıyor. Hepsi aynı üniversitede tıp okuyor. Doktor olmak istiyorlar. Üç gün sonra bir sınavları var bu yüzden şimdi hepsi odalarında oturuyor ve ders çalışıyorlar. Ayşe bir kanepede. Onun yanında beyaz bir kedisi var. Kedisi Ayşe'nin ders çalışmasını seviyor çünkü ders çalışırken bir kanepede sakince oturuyor ve bilgisayarını ya da kitaplarını kullanıyor. Kedi bilgisayarın uğultu sesini seviyor. Kanepenin sağında küçük bir dolap var ve dolabın üstünde bir saat var. Dört kitap rafta ama iki kitap yerde. Yerdekiler daha önemli kitaplar. Leyla yerde oturuyor çünkü ona göre bir halı, okumak için en konforlu yer. Dersteyken çok not alıyor. Okumadan önce sütlü ve şekerli bir kahve içiyor. Serkan, Ayşe gibi kanepede oturuyor ama Serkan asla, çok ders çalışmayı sevmez. Serkan için, arkadaşının kayak yapmasını izlemek, sınav için ders çalışmaktan daha ilgi çekici. Dağhan, Leyla gibi her zaman derste not alıyor. Hem kağıda hem de bilgisayara yazıyor. Çalışırken koltukta ve masada oturuyor. Dağhan ve Leyla sık sık birbirine e-posta gönderiyor. Daha konuşamam çünkü onlara rahatsız ediyorum ;)
October 25, 2020
Arkadaşlar Bu odanın içinde/bu odada dört insan/kişi oturuyor. Bu kim? Bu Ayşe, Leyla, Serkan ve Dağhan. İlk katta Ayşe'le Leyla beraber yaşıyor. Dairelerinin üzerinde Serkan'le Dağhan yaşıyor. Hepsi aynı üniversitede tıp okuyor. Doktor olmak istiyorlar. Üç gün sonra bir sınavları var bu yüzden şimdi hepsi odalarında oturuyor ve ders çalışıyor. Ayşe kanepede oturuyor. Onun yanında beyaz kedi var. Kedi Ayşe ders çalışmasını sever çünkü o çalışırken kanepede sakince oturuyor ve bilgisayarı veya kitapları kulanıyor. Kedi bilgisayarın uğultu sesi sever. Kanepenin sağında küçük bir dolap var ve dolabın üstünde bir saat var. Dört kitap rafta, iki kitap yerde. Yerdeki en önemli kitaplar. Leyla yerde oturuyor çünkü ona göre bir halı okumak için en konforlu yer. Dersdeyken çok not alıyor. Okumadan önce sütlü ve şekerli bir kahve içiyor. Serkan Ayşe gibi kanepede oturuyor ama Serkan çok bir şeyler öğrenmeyi / ders çalışmayı hiç sevmez. Şimdi onun için arkadaşının kayak yapışını izlemek sınav için çalışmaktan daha ilginç. Dağhan da Leyla gibi her zaman derste not alıyor. Hem kağıda hem de bilgisayara yazıyor. Çalışarken koltukta ve masada oturuyor. Dağhan ve Leyla sık sık birbirine eposta gönderiyor. Daha fazla konuşamam çünkü onlara rahatsız ediyorum ;)
Çok güzel bir alıştırma. Tebrik ederim. Ben burada Türkçe öğretmeniyim. Daha fazla yardıma ihtiyacın olursa öğretmen profilimi inceleyebilirsin.
October 25, 2020
Want to progress faster?
Join this learning community and try out free exercises!
Maria Duka
Language Skills
Polish, Swedish, Turkish
Learning Language
Swedish, Turkish