Maciej
Difference between "ta" and "i" and between "u" and "v" What is the difference in the use of the word "and": "ta" and "i"? And the same question for the word "at/in": "u" and "v". Is one of the words more/less formal, or is used more frequently in particular regions?
20 Thg 03 2014 21:54
Câu trả lời · 11
2
Відмінність між сполучниками "і", "й", "та". Ці сполучники мають спільну функцію - єднальну, приєднувальну. Вони приєднують слова і речення. Наприклад: "Орися крутнулася і побігла по ріллі" (Григорій Тютюнник). "Василь не лінувався, хазяйнував, і Ганна не любила празникувати в будень" (Іван Нечуй-Левицький). У цій функції сполучник "і" має фонетичний варіант "й" після голосного: "Тристан блукав по лісі, ловив зелений шум, хотів йому віддати своє кохання й сум" (Леся Українка). "А ворон спускається все нижче та нижче" (Михайло Коцюбинський). "Сичі в гаю перекликались та ясен раз у раз скрипів" (Тарас Шевченко). "Театр опери та балету", "Інститут мистецтвознавства, фольклористики та етнології". Відмінність між сполучниками полягає в тому, що "та" не може бути повторюваним при перелікові: "Місяць пливе оглядать і небо, і зорі, і землю, і море" (Тарас Шевченко). "Та" на відміну від "і" виконує ще й протиставну функцію. "Світить місяць у віконце, та в очах темніє" (Петро Гулак-Артемовський); "Хоч ізійшлися і раненько, та пан Еней наш опізнивсь" (Іван Котляревський).
21 tháng 3 năm 2014
1
A 'copy+paste' but I hope it's close to what you were asking about :) Reason - sound harmony. Варто пам’ятати про таку особливість української мови, як позиційні чергування прийменників у, в, пов’язані з милозвучністю. У цих чергуваннях голосний звук вживається для уникнення збігу важких для вимови приголосних, а приголосний в – для уникнення збігу голосних. При цьому пріоритетним є усунення збігу голосних. Прийменник у вживається: 1. Між приголосними: узяв у хлопця, пішов у кіно. 2. Перед приголосними на початку речення: У кімнаті тихо. 3. Після паузи (розділового знака) перед приголосним: Дитина – у плач. 4. Між голосним і приголосним та завжди перед в, ф, льв, св, тв, хв тощо: виглянув у вікно; у хвилини тривоги; зайшла у своїй справі. Прийменник в уживається: 1. Між голосними: прийшла в оточенні; бачила в озері. 2. Перед голосним на початку речення: В іншій ситуації. В озері купатися краще. 3. Після голосного перед приголосним (крім в, ф, льв, св, хв та ін.): зайшли в ліс; але: побачила у вікно.
21 tháng 3 năm 2014
i think that the difference lies in the meaning of the sentence
5 tháng 11 năm 2015
Bạn vẫn không tìm thấy được các câu trả lời cho mình?
Hãy viết xuống các câu hỏi của bạn và để cho người bản xứ giúp bạn!